ULTRA V LİFT

Ultra V-Lift işlemi kanüller ile ameliyat iplerinin deri altına yerleştirilmesidir. Kanül; kesi açmadan deri altına işlem yapılmasını sağlayan, kalıcı iz bırakmayan, ince tüplerdir.

 

Uygulama Nasıl Yapılır?
Sarkmış, kırışmış ve yaşlanmış yüz de, sarkma görüntüsünün yok edileceği noktalara, asma işlevi görecek iplerin yerleştirilmesi ile ameliyatsız yüz germe uygulaması yapılır. Kanüller yardımı ile yapılan işlemde, kanüller deri altına, iplerin yerleştirilmek istendiği alana denk gelecek doğrultuda yerleştirilir. Kanül içerisinde yer alan asma işlemini gerçekleştirecek olan ipler, deri altına yerleştirilince kanüller yavaşca deri altından çekilir ve gerdirme sağlanmış olur.

Acı Veren Bir İşlem Midir?
İple yüz asma işlemi, lokal anestezi kremleri uygulandıktan sonra yapılan bir estetik işlemidir. Bu nedenle kanüllerin giriş ve batım anları hissedilmez. Ayrıca herhangi bir ilaç deri altına nüfuz etmediği için de bir yanma batma hissi yaratmaz.

Uygulamada Kullanılan İplerin Özellikleri Nelerdir?
Örümcek ağı tekniği ile yüz asma işleminde kullanılan ipler, PDO olarak adlandırılan ameliyat ipleridir. Uygulama yapıldığı yerden başka bir bölgeye kayma, düşme gibi sıkıntılar yaratmaz ve deri üzerinden belli olmaz.

İşlem Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?
İple Yüz Asma işleminden sonra iyileşme süresi çok uzun değildir. Sadece kanüllerin giriş yerlerinde kızarıklıklar meydana gelir. Hassas cilt tiplerinde ise aynı noktalarda morluklar oluşabilir. Olası kızarıklık ve morluklar için haricen soğuk uygulaması yapılması önerilir. İşlemlerden sonra yüksek faktörlü güneş kremi sürülerek önlem alınır. Bunlara ek olarak bazı dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Bunlar ;

İşlemden sonra, uygulama alanına masaj yapılmamalı.
Başınızı öne eğerek spor veya başka aktiviteler yapılmamalı.
Uyurken sırt üstü yatmaya özen gösterilmeli.
İşlemden sonraki süreci takiben 2 gün boyunca çok sıcak su ile duş alınması sakıncalıdır.

Uygulama Kimlere Yapılabilir?
Uygulama, sarkma ve yaşalanma şiklayeti olan kadın ve erkek tüm hastalara uygulanabilir. En uygun adaylar ise yaşlanma belirtileri yeni başlamış olan kişilerdir. Yani 35 yaşını yeni doldurmuş kişilerdir.

İşlemin En Etkili Olduğu Yaş Grubu Kimlerdir?
Söz konusu, iple asma işlemi orta yaş ve oldunluk döneminde etkilidir. Çok geç kalınmış sarkma ve kırışıma problemlerinde etkisi azalmaktadır. Bu nedenle, 30 – 60 yaşları arasında daha etkin bir çözümdür.

Uygulama Kalıcı Mıdır?
İple yüz asma işlemi uzun süreli etkisi olan fakat kalıcı olmayan bir işlemdir. Kalıcılık süresi hastanın cilt tipine, derisinin elastikiyet yapısına ve yer çekiminden ne derece etkilendiğine göre değişmektedir. Genellikle kalıcılık süresi 2 – 3 yıldır .

Uygulamadan Geriye Dönüş Mümkün Müdür?
İple yüz asma tekniği ile gençleşme işlemini yaptırdınız. Fakat çeşitli sebeplerden vazgeçtiyseniz, yapılan asma işlemi iyileştikten sonra ikinci bir operasyon ile yapılan işlem ile yerleştirilen ipler geri çıkartılabilir ve eski görüntünüze dönebilirsiniz .

Uygulamada Kullanılan PDO İp Sayısı Nasıl Belirlenmektedir?
Gençleşme işlemi için deri altına asma görevi görecek iplerden kaç tane yerleştirileceği, Doktor tarafından belirlenir. Yüzünüzdeki sarkma probleminin derecesi, hangi noktaya ne kadar ip yerleştirilince etkili bir işlem olacak. Bu etkenlere göre doktor ip sayısını belirler. Bu sayı bazen 60 bazen 40 olabilir.