SELÜLİT TEDAVİSİ

Selülit Tedavisi, Selülit Nedir?
Özellikle kadınlarda görülen portakal kabuğu şeklinde ve estetik olmayan bir yağ dokusu görüntüsüdür.

Selülitin Sık Görüldüğü Bölgeler
En sık görülen bölge üst bacağın arka kısmıdır. Buna ek olarak kol, göbek, popo gibi vücut bölgelerinde kilo ve çeşitli sebeplere bağlı olarak görülür.

Selülitin Çözümü Nedir?
Bu problem kadınların kabusu olsa da çözümsüz değildir. Selülitin yok edilmesi ve daha iyi görünmesi için kullanılan yöntemler,

  • Lazer Sistemleri
  • Liposuction
  • Bölgesel Zayıflama
    Bu işlemlerden en uygun olanı seçilerek selülitlerde azalma ve yok etme sağlanır.

Lazerle Selülit Tedavisi

Özel lazer cihazları ile problemli alana ışın gönderilerek yapılan işlemlerdir. Lazer ışınları oradaki yağ dokularını parçalar ve görünümün düzelmesi için hacimlerini küçültür. Hem lazer hem de masaj destekli cihazlar ise daha etkilidir.

Liposuction ve Lazer Liposuction
Yağ alma ve lazer liposakşın ile yağ zarlarının yıkımı, selülit tedavisinde en etkili yöntemlerdendir. Bu şekilde selülit görünümü düzeltilirken deri altındada yağ dokularının tamamen yok olması sağlanır. Daha kısa sürede daha etkili çözümler elde edilir.

Bölgesel Zayıflama
Çeşitli estetik müdahaleler ile yapılan ve selülit tedavisinde de kullanılan yöntemlerdir. Bu yöntemler özel cihazlar ile uygulanır. Bazı cihazlar lazer sistemi ile bazı cihazlar ise masaj ve direnaj sistemleri ile selülit tedavisi sağlar.

Selülit Tedavi Yöntemleri Ağrı / Acı Verir Mi?
Masaj destekli tedaviler acı vermez. Fakat geri kalan uygulamalar için acı hissedilecek olursa kolak ya da genel anestezi uygulanabilir. Özellikle liposuction yönteminde lokla anestezi ve rahatlatıcı ilaçlar bir arada kullanılmaktadır.

Bu Tedaviler İle Kalıcı Çözüm Sağlanır Mı?
Uygulanacak olan tedavi ve hastanın profili kalıcılığı etkiler. Hastanın beslenme şekli, genetik yatkınlığı, dış faktörler selüliti tekrarlar. Fakat haricen uygulamalar yerine cerrahi operasyonlar daha kalıcı ve etkilidir.

Tedavilerin Etkinliği Nasıl Arttırılır?
Bu gibi yağ görüntüsünü düzeltme uygulamalarında kombin tedavi şekilleri daha etkilidir. Yani yapılan bir selülit tedavisinden sonra destekleyici tedaviler daha etkilidir. Örneğin liposuction ile selülit tedavisine ek olarak lazer sistemleri ve masaj yöntemleri kullanılmalı.

Selüliti Önlemenin Yolları Nelerdir?
Selülit, kadınlarda kaçınılmaz bir durumdur çünkü kadınların kas yapısı yatay şekildedir ve yağlar kasların arasında yerleşerek deri üzerinden söz konusu kötü görüntüye neden olurlar. Erkeklerde ise bu kas yapısı dikey olduğu için selülit görüntüsü oluşmaz. Bu nedenle selülit engellenemez fakat görünümü azaltılabilir.Bunun yolu ise yağ dengesini ayarlayıp deri altında yağ yakıcı etkisi olan besinler tüketmektir.Diğer bir önlem ise selülit masajlarıdır. Düzenli olarak yaptırılan profesyonel ve medikal işlemler, masajlar selüliti engellemede etkilidir.