RADYOFREKANS

Radyofrekans, radyo dalgaları yardımı ile yapılan bölgesel incelme ve zayıflamayı sağlayan başarılı ve güvenli bir uygulamadır.

Nasıl Uygulanır?
Özel radyofrekans cihazı yardımı ile lazer cihazlarının başlıkları gibi tene değdirilerek uygulanır. Pratik bir işlemdir.

Nasıl Etki Eder?
Ses dalgalarının, deri altındaki yağ dokularında etkili olması ile zarları parçalanan yağ dokularının zamanla vücuttan ter bezleri ve idrar yolu ile atılmasıdır.

Radyofrekans Yöntemi Hangi Tedavilerde Kullanılmaktadır?

  • Selülit tedavisi
  • Bölgesel yağ dokularının yok edilmesi
  • Cilt toparlama
  • Orantısız yağ görünümünü dengelemede kullanılır ve başarılı sonuçlar verir.

Kimlere Uygulanabilir?

  • Radyofrekans ile bölgesel zayıflama tedavisi
  • Hamile olmayan
  • Emzirme dönemini bitirmiş
  • Cilt ve deri hastalığı yaşamayan
  • Parkinson ve kanser gibi ağır hastalıklar geçirmeyen vede bu hastalıkalr için düzenli tedavi görmeyen
  • Ergenlik çağını yani hormonal gelişimini tamamlamış kişilerde uygulanabilir.

Radyofrekans Seans Bilgileri

Seans Sayısı : Bu işlemde her hasta için kemikleşmiş bir seans sayısı vermek güçtür. Çünkü ilk seansların seyrine göre tedaviye devam edilir ve incelme ölçülerek adımlar planlanır. Ortalama bir problemin çözümü için ise 7 – 10 seans gerekmektedir.
Seans süresi : Seanslar uygulama yapılacak olan alan sayısı ve alandaki problemlere göre değişmektedir. Tahmini süre tek bir bölge için 20 dakika olabilir. Örneğin, yüz bölgesi gibi küçük ve hassas bölgeler için 20 dakika yeterlidir. Fakat göbek ve selülitli bölgeler gibi yağ dokusunun daha çok tutunduğu bölgelerde süre 45 dakikadır.
Seans Periyodu : Seanslar arası süre uzman kişi tarafından, biten seansın etkisine göre belirlenir. Yine ortalama bir problem üzerinden fikir verecek olursak 3 haftada bir olarak ifade edilebilir.

Tedavi Seanslarında Ne Hissedilir?
Bu tedavi acısız ve ağrısız bir işlemdir. Tek hissedilen hafif bir ısıdır. Bu nedenle herhangi bir anestezi uygulamasına ihtiyaç yoktur.

Zararlı Bir İşlem Midir?
Radyofrekans işlemi, tedaviye uygun olan hastalarda uygulandığı zaman zararlı değildir. Sadece ‘ Kimlere Uygulanabilir’ başlığı altındaki kriterlere uymanız yeterlidir.

Seanslardan Önce Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
Cilt yüzeyinde enfeksiyonel bir durum olmamasına.

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
Her uygulama gibi güneş koruyucu kremler kullanılmalı. Seanstan sonra cilt yüzeyinde kızarıklıklar olabilir. Bu kızarmalar cilt dinlendirildikçe hafifleyerek kaybolur.

Radyofrekan Tedavisi Başka Uygulamalarla Kombine Edilebilir mi?
Elbette ki tamalayıcı ve destekleyici nitelikte diğer bölgesel zayıflama ve gençleştirme, gerdirme işlemleri ile kombine edilebilir. Hatta bu tür işlemlerde kombin tedaviler daha etkili, kalıcı ve sevindiren sonuçlar yaratır.