PASİF JİMNASTİK

Pasif Jimnastik Nedir?
Kabaca tabir ile uzanarak spor yatmış etkisi elde etme işlemidir.

Nasıl Uygulanır?
Bu işlem özel bir alet yardımı ile uygulanır. Bu aletin bandajları, vücudun belli bölgelerine sarılır. Bandaj içinde olan iletici teller kasları çalıştırır ve spor etkisi yaratılmış olur. Böylece bölgesel incelme sağlanır.

Nasıl Etki Eder?
Bu işlemde özel pasif jimnastik aleti, vücuda faradik akım verir. Böylece seans boyunca kaslar efor sarf edilmeden çalıştırılmış olur. Bölgedeki yağları parçalar hacimlerini küçültür ve spor yapılmış gibi bir görüntüyü daha kısa sürede sağlar.

Faradik Akım Nedir?
Yan etkisi olmayan ve düşük frekanslı mekanik bir akım türüdür. Kimyasal bir yan etkisi yoktur.

Hangi Bölgelerde Uygulanır?
Bölgesel zayıflama istenilen hemen hemen her bölgede uygulanabilir.

  • Göbek
  • Kol
  • Bacak
  • Göğüs
  • Basen vb.

Nasıl Daha Etkili Olur?
Söz konusu işlem, diyet yapıldıktan sonra belli bölgelerde kalan yağ kümelenmelerinden kurtulmak için yapılır. Eğer kilo probleminiz varsa ve direk çözüm olarak pasif jimnastiği düşünüyorsanız bu çözüm yetersiz kalır ve zamanınız boşa geçmiş olur. Bu işlem yapılan diyetler sonrasında ve diyet ile birlikte çözüm olan, spor için fazla vakit kaybetmeden dengeli bir şekilde incelmek için iyi bir çözümdür.

Kimlere Uygulanabilir?
Bu işlem herhangi bir enjekte veya kesi işlemi içermez bu nedenle diğer işlemlere oranla uygulama alanı daha geniştir. Faradik akım zararlı olmasa da bu akım için herhangi bir engel teşkil etmeyen,
Hamile olmayan
İlaç tedavisi görmeyen kişilere uygulanabilir.

Pasif Jimnastik Seans Bilgileri

Seans Sayısı : Bu konuda en net bilgi kliniğimize başvurduğunuz zaman şekillenebilir. Çünkü bölgesel problemleriniz, hangi bölgeye ne derece bir işlem uygulanacağı seans sayısını belirler. Çok yoğun olmayan problemler için ortalama seans sayısı 10 – 12 dir.

Seans Süresi : Yine probleme ve problemli alana bağlı oalrak 20 – 30 dakikadır.
Seans periyodu : Uzman kişi tarafından belirlenir. Haftada 1 olarak ayarlanabilir.

Etkisi Ne Zaman Görülür?
İşlem etkisinin gözlenmesi tıpkı spor yapılınca gözlenen etkiler gibidir. Spora devam ettikçe gözlenen etkiler gibi pasif jimnastik seansları da tamamlandıkça etkiler daha gözle görülür hale gelir.

Tedavinin Etki Süresi Nasıl Arttırılabilir?
Bu konu için önerilen şey diyet ve idame ettirici işlev için uzun vadede yinelenen pasif jimnastik işlemleridir.

Başka Uygulamalarla Kombine Edilebilir mi?
Bu işlem pasif bir spordur bu nedenle, radyo frekans, lazer ile inceltme, gerdirme gibi işlemler ile çok rahat tamamlanabilir. Bu sayede pasif jimnastik işlemide daha etkili ve kalıcı hale gelir.

Kalıcılık Süresi
Bu işlemin kalıcılık süresi tamamen hastaya bağlıdır. Hastanın,
Beslenme şekli
Hayat tarzı
Hormonal ve genetik yapısı kalıcılığı etkiler

Çünkü bu faktörler, vücudun yağ tutmasını, ya dokularının hacminin artmasını, kiloların bir noktada kümelenmesini çok etkiler.