MİKRODERMABRAZYON

Mikrodermabrazyon, özel bir yöntem ile cilt yüzeyindeki ölü ve yıpranmış deriyi alt tabaklara zarar vermeden soyma işlemidir.

Nasıl Uygulanır?
Mikrodermabrazyon ile ölü deri soyma işlemi, bazı mikro zerreciklerin ciltde basınçlı bir şekilde gönderilmesi ile yapılır. Bu işlem özel bir cihaz yardımıyla uygulanktadır. Cihazın, vakum özelliği ile işlem sırasında ciltten arındırılan ölü hücreler emilir ve cilt aşamalı olarak soyularak yenilenme sağlanmış olur. Tüm bu özelliklerin bir araya gelmesi de güçlü bir etkiyi beraberinde getirir.

Mikro Zerrecikler Nelerdir?
Cilt yüzeyine basınçlı şekilde fokuslanan mikro taneler, aliminyumoksitlerdir. Bu yöntem kullanılarak cilt yenileme sağlandığı için mikrodermabrazyon işlemine mekanik peeling de denmektedir.

Nasıl Etki Eder?
Cilt yüzeyinden deri tabakalarına basınç ile püskürtülen aliminyumoksit ve cilt için yararlı olan diğer maddelerin gönderilmesi ile hem ölü deri soyulur hem de deri tabakaları arasında me başlatılmış olur. Üretimi yavaşlayan cilt hücrelerinin yeniden canlandırılması ile de cilt kendini toparlar hasarları tedavi eder ve cilt yüzeyi daha sağlıklı olur, şikayet edilen problemler biter.

Mikrodermabrazyon Hangi Problemleri Çözer?

Akne, sivilce ve geçirilen cilt travmaları sonucu oluşan diğer izlerin tedavi edilmesi
Pigmentasyon dengesizliklerinin düzenlenmesi
Çeşitli sebeplerden oluşan cilt lekelerinin yok edilmesi veya deri rengine eşitlenmesi
Aşırı cilt yağlanmasının dengelenmesi
Cilt yüzeyindeki pürüzler ve pütürcüklerin giderilmesi
Kolajen ve cilt için yararlı olan hücrelerin canlanması gibi bir çok çözüm üretir.

Mekanik Peeling Kimlere Uygulanmaz?
Cilt yüzeyinde devam eden enfeksiyon problemi yaşayan kişilere
Ağır ve düzenli ilaç tedavisi gören hastalara
Hamile veya emziren annelere
Otoimmün bozuklukları yaşayan kişilere uygulanmaz. Çünkü, mekanik mikro tanecikler deride sorun yaratıp başka problemlere neden olabilir.

İşlem Ağrı Ya Da Acı Hissi Verir Mi?
Hayır dayanılmaycak bir acı veya ağrı hissi yaratmaz.

Kaç Seans Uygulama Yapılır?
İşlemler iç,n kaç seansın yeterli olacağı, cilt muayenesinden sonra şekillenmektedir. Genelde önerilen seans sayısı ise 5 – 10 arasında değişmektedir.

Seans Periyodu Nedir?
Seanslar arası süre 10 gün olarak belirtilir.Uzman kişinin önerisine göre bu süre 7 gün veya 10 günden fazla olabilir. Bu durum biten seansın iyileşme ve deri altında ne kadar etkili olduğuna bağlıdır.

İşlem Süresi Nedir?
İşlmeler uzun zaman almaz 20 dakika gibi kısa bir sürede mikrodermabrazyon seansı tamamlanır.

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Her cilt uygulaması gibi mekanik peelingten sonra da dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır.

İşlem ile alttan görünmeye başlayan yeni ve taze deri, güneş, hava kirliliği, kuru hava gibi dış etkenlerden daha hızlı ve kötü etkilenir. Bu nedenle her işlemden sonra ve diğer seansa kadar cilt temiz, nemli tutulmalı.

En önemli unsur ise cildi güneş ışınlarından korumaktır. Bunun için yüksek koruma özelliğine sahip güneş koruyucu kremler kullanmak önemlidir.

İşlemden sonra uygulama gören böyle yıkanmamalıdır

Kimyasal ve kozmetik ürünler seanstan sonraki 2 gün boyunca kullanılmamalıdır.

Uygulamanın Yan Etkileri Nelerdir?
Söz konusu işlem bir cilt soyma ve yenileme işlemidir. Bu nedenle çok hassas ciltlere uygulanması risk taşıyabilir. Bunun dışında yapılacak olan cilt muayenenizden sonra mikrodermabrazyon işlemine uygunsanız , herhangi bir yan etkisi olan bir işlem değildir.