IŞIK DOLGUSU

Dolgu Nedir?
Cilt üzerindeki çeşitli problemlerin çözümlenmesi için üretilen, insan derisine yabancı olmayan maddelerden özel teknikler ile üretilen tedavi ilaçlarıdır.

Cilt dolguları, hyaluronik asit ağırlıklı ilaçlardır. Hyaluronik asit derimizde doğal olarak bulunan, deri sağlığı için önemli olan bir asittir. Bu asidin yeterli miktarda bulunması da cildin genç ve canlı görünmesini sağlar. Zaman ve yıkıcı etkiler ile hyaluronik asid azalmaya, elastin, kollajen ağı gevşemeye başlar. Bu durumda da cilt üzerinde gevşemeler, cilt renginde solgunlaşma, hacim kaybı, kırışıklıklar, ince derili bölgelerde morluklar ve ışık kaybı yaşanmaktadır.

Özellikle de göz çevresinde, yaşlanma ve yorgunluğa bağlı olarak morumsu ve karanlık görüntü söz konusu olmaktadır. Işık dolgusu ile bu problemler hem kontrol altına alınabilir hem de görüntü daha estetik bir hale getirilebilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?
Göz altı ışık dolgusu, çapraz bağlar ile kuvvetlendirilen ve işlenen hyaluronik asit ağırlıklı dolgu ilacıdır ve bu tedavi için üretilmektedir. Bu ilacın göz çevresinde olan ışık kaybı, yorgun ve karanlık görüntünün giderilmesi için göz çevresine enjekte edilmesi ile tedavi uygulanmaktadır. Uygulama ortalama 25 dakika sürmektedir.

Öncelikle doktor tarafından hastanın göz çevresi ile ilgili şikayeti dinlenir ve şikayetin derecesi belirlenir. Sonrasında uygulama alanına hastanın konforunu sağlamak ve iğne korkusu varsa işlemden çekinmemesini sağlamak için lokal anestezi uygulanır. Lokal anestezinin etkisi ile uygun noktalardan dolgu iğnesi ile batım yapılarak yeterli dozda ışık dolgusu salınır. Bu şekilde her iki göz çevresinde de orantılı bir görüntü sağlanana kadar gerekli adımlar ile uygulama yapıldıktan sonra işlem tamamlanır.

İğneli uygulama aşaması bittikten sonra göz çevresine bazı kremler sürülür. Bu kremler hem kızarıklığı yatıştırmak, hem göz çevresini yıkıcı güneş ışınlarından korumak hem de şişmeleri önlemek amacı ile sürülür. Krem bir miktar emildikten sonra pamuk veya spanç ile göz çevresi korunarak haricen buz uygulanır. Bu şekilde kızarıklık, morarma ve ödemler önlenir. Tüm koruma adımları da bu şekilde uygulandıktan sonra tedavi tamamlanır.

Göz altı ışık dolgusu, tek seansta yapılır. Geçici yan etkilerin de 1 hafta içinde iyileşmesi, ile birlikte sonuçlar doktor tarafından kontrol edilmelidir. Eğer nihai sonuçlardan sonra bir rötuş gerekli ise bu rötuş seansının ne zaman yapılması gerektiği hasta ve doktor görüşmesi ile belirlenmelidir.

Söz konusu işlemin uygulanması 3 tipte gerçekleştirilir. Uygulama derinliği peeling işleminin adlarını belirler.

Işık Dolgusundan Sonra Nasıl Bir Görüntü Oluşur?
Bu tedavi ile birlikte problemli alana kaybedilen asit ve yapı taşları verilir. Gerekli olan ögelerin deri altında çoğaltılır. Buna ek olarak aynı noktalarda kollajen ve elastin ağıda uyarılır ve liflerin desteklenmesi ile birlikte uygulama alanında daha net, ışıltılı ve ışığı yansıtan, parlak bir görüntü oluşturulur. Bu parlaklık aynı zamanda ışığı da yansıtacağı için göz çevresi daha ışıltılı, aydınlık görünecektir. Elde edilen sonuçlar doğaldır.

Işık Dolgusu Kimlere Yapılabilir?
Işık dolgusu tedavisi, bu tedavi için sağlık durumunda bir engel olmayan kişilerde ve hamile olmayan, bebeği sütten kesilen kadınlarda uygulanabilir. Bu tedavi cinsiyet ayırt etmeyen bir tedavidir.

Işık Dolgusu Fiyatları Nedir?
Işık dolgusu fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için bize ulaşarak randevu alabilir. Randevunuzda doktorumuzdan ayrıntılı bilgi edinebilir ve ışık dolgusu fiyatları için muayene olabilrisiniz. Muayene sonucunda doktorun belirleyeceği tedavi içeriğine göre fiyatlar hakkında doğru bilgilendirme yapılabilir.