BİTKİSEL PEELİNG

Bitkisel peeling, kimyasal peeling mantığı ile yapılan peeling işlemidir. Fark ise kimyasal ilaç yerine bitkisel içeriklerin kullanımıdır. Özel otların birbiri ile tepkimesi ve deri altındaki etkileri hesaplanarak karışım edilen ve doğal otlar kullanılan bu peeling işlemine Green Peel veya Green Peeling de denmektedir.

Bitkisel Peeling İşleminde Kullanılan Etken Madde Nedir?
Kullanılan ürünlerde etki eden ve cilt problemlerini tedavi eden maddeler, vitaminler, proteinler, enzimler, visköz, karbonhidratlar, mineraller ve deri altında kolajen yapımını hızlandırıcı, hücreleri yenileyici yapı taşlarıdır. Bu maddeler bitkilerden elde edilerek kokteyl edilir.

Bitkisel peeling içinde bulunan bazı otlar, menekşe, sarı sabır otu, yosun, papatya, sinir otu, ciğer otu, bazı bitkilerin özleri ve suları.

Bitkisel Peeling İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlem cilt bakımı ve kimyasal peeling gibi yapılır. Maskeler, tonik uygulamaları, serum ve ilaç uygulamaları. Uzman kişi tarafından belirlenerek hangi aşamanın ne şekilde yapılacağı tespit edilir ve uygulanır.

Kimlere Uygulanabilir?

 • Akne problemi yaşayan
 • Fazla yağlı cilt yapısına sahip
 • Soluk ve cansız bir deriye sahip olan
 • Yara izi
 • Sivilce izi
 • Geniş gözenekler ve buna bağlı oluşan siyah noktalar
 • Selülit
 • Derin olmayan çatlak görünümü
 • Koyu cilt rengi
 • Pigmentasyon dengesizliği
 • Elastikiyet kaybı yaşayan ve dış faktörlerden, yer çekiminden daha çok etkilenen deri yapısına sahip kişilerde bitkisel peeling işlemi başarılı sonuçalr veren bir yöntemdir.

Kimlere Uygulanmaz?
Hamile olan ve emziren annelere
Sıklıkla alerjik problemler yaşayan kişilere
Düzenli ilaç kullanan hastalara
Üstünden zaman geçmemiş bazı estetik uygulamalar yaptıran veya ameliyat geçiren hastalara uygulanmaz.

Bitkisel Peelingin Faydaları Nelerdir?
Kan dolaşımını hızlandırır.
Kolajen yapımını hızlandırır.
Yağ salgısının azaltılmasını sağlar.
Dermis ve epidermisde rejenerasyon etkisi yaratır.

Kaç Seans Uygulanan Bir İşlemdir?
Söz konusu işlem, şikayetlerin derecesine göre seanslandırılır. Fakat ortalama problemelr için seans sayısı 5 – 10 arasında değişmektedir.

Uygulama Periyodu Nedir?
İşlemin uygulanma aralığı ayda bir veya bir kaç haftada bir şeklindedir.

Uygulama Acı Verir Mi?
Hayır. Green peel işlemi acı, batma, yanma gibi rahatsız edici hisler yaratmaz. Çünkü iğne, enjekte gibi batım yapılması gereken bir işlem değildir. Buna ek olarak deri altına direk enjekte edilen bir ilaç söz konuusu olmadığı için de yanma hissi yoktur. Cilde haricen ve fırça yardımı ile uygulanır.

Etkisi Ne Zaman Gözlenir?
Etkisi, işlemler yapılmaya başlandığında çalışmaya başlar. Cilt üzerindeki olumlu etkinin gözlenmesi ise 1 hafta içinde gerçekleşir.

İşlemin Etki Süresi Nasıl Arttırılır?
Söz konusuşlemin etkisinin daha uzun süre gözlenmesi için, cilt bakımına ve temizliğine özen göstermek gerekir. Burada en önemli şeylerden biri cilt tipinize uygun ürünler kullanmak ve her zaman cildinizi doğru nemlendirmenizdir. En uzun etki için ise idame ettirici görev görecek olan green peel işleminin daha uzun periyotlar ile yinelenmesidir.

Bitkisel Peeling İle Kombine Tedaviler
Söz konusu işlem ile, diğer bakım işlemleri kombine edilebilir. Önemli olan bitkisel peelingin etkisini bozmayacak işlemler yaptırmamaktır.

Problemsiz Olan Ciltlerde Uygulanabilir Mi?
Hiçbir problemi olmayan, normal ciltlerde bitkisel peeling bakım ve önlem amaçlı olarak yılda bir kez veya 6 yada 1 uygulanabilir. Uygulamalar aynı seans sayılarının yinelenmesi şeklinde gerçekleştirilmez. Yapılan tedavinin idame etmesi işlevi göreceği için tek seans ve ya 2 seans şeklinde uygulamalar yapılır.